Press Contacts

Kontaktpersoner

PR-kontakter hos Canon Europe

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Sarah Vloothuis

E-mail: Sarah.Vloothuis@canon-europe.com


PR-kontakt for B2B-produkter og -løsninger

Kontakt: Rosie Harries

E-mail: Rosie.Harries@canon-europe.com


PR-kontakt for Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Caroline Nicholls (forbruger)

E-mail: caroline.nicholls@canon-europe.com

Kontakt: Jack Low (Pro)

E-mail: jack.low@canon-europe.com

Lokale pressekontakter

Canon Østrig

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Birgit Stark

Telefon: +43 676 8166 1749

E-mail: Birgit.Stark@canon.at


PR-kontakt for B2B-produkter og -løsninger

Kontakt: Birgit Stark

Telefon: +43 676 8166 1749

E-mail: Birgit.Stark@canon.at


PR-kontakt for Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Birgit Stark

Telefon: +43 676 8166 1749

E-mail: Birgit.Stark@canon.at

Canon Belgien

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Filip Vandenbempt

Telefon: +32 2 7220 519

E-mail: f.vandenbempt@canon.be


PR-kontakt for B2B-produkter og -løsninger

Kontakt: Steve Haentjens

Telefon: +32 2 7220 519

E-mail: steve.haentjens@canon.be


PR-kontakt for Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Filip Vandenbempt

Telefon: +32 2 7220 519

E-mail: f.vandenbempt@canon.be

Canon Tjekkiet

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Jitka Štědroňová

Telefon: +420 225 280 396

E-mail: jitka.stedronova@canon.cz


PR-kontakt for B2B-produkter og -løsninger

Kontakt: Jitka Štědroňová

Telefon: +420 225 280 396

E-mail: jitka.stedronova@canon.cz


PR-kontakt for Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Jitka Štědroňová

Telefon: +420 225 280 396

E-mail: jitka.stedronova@canon.cz

Canon Danmark

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

PR-kontaktperson – Generel pressekontakt

Kontakt: Andrea Frovin

Telefon: +45 26 79 35 08

E-mail: andrea.frovin@canon.dk

Canon Finland

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Teija Tamminen-Saremaa

Telefon: +358 (0)10 544 4609

E-mail: teija.tamminen-saremaa@canon.fi

Canon Frankrig

IMPORTANT:
Les demandes sur des sujets Communication autres que les Relations Presse sont à adresser àcontact@cf.canon.fr 


Pour les demandes relatives aux Relations Presse, merci de contacter :


Relations Presse Offre Grand Public

Kontakt: Amanda Tek

Téléphone : +33 1 85 14 46 95

E-mail: amanda.tek@cf.canon.fr


Relations Presse Informations Institutionnelles

Kontakt: Cécile Thibault

Téléphone : +33 1 85 14 46 97

E-mail : cecile.thibault@cf.canon.fr


Relations Presse Offre Entreprises

Kontakt: Cécile Thibault

Téléphone : +33 1 85 14 46 97

E-mail : cecile.thibault@cf.canon.fr

Canon Tyskland

Kontakt für Presseanfragen:


Forespørgsler til forbrugerprodukter – Foto, video, EOS Cinema, inkjetprintere, scannere til privatbrug

Canon Ansprechpartner: Sarah Stuwe

PR-agentur: Ranieri Agency

E-mail: canon-presse@ranieri.agency


Forespørgsler til erhvervsprodukter – Kontorløsninger laserprint/kopieringssystemer, produktionsprint, software, workflow-løsninger

Canon-kontakt: Katharina Lazar

E-mail: katharina.lazar@canon.de


Forespørgsler til medicinalprodukter

Stefan Pehn

Canon Medical Systems Tyskland

E-mail: stefan.pehn@eu.medical.canon


Forespørgsler til erhvervstemaer – Virksomhedskommunikation

Canon Ansprechpartner: Bettina Steeger

E-mail: bettina.steeger@canon.de

Canon Grækenland

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Drossos Drossos Canon Greece

Telefonnummer: +30 210 7454 651

E-mail: Drossos.Drossos@canon.gr


PR-kontakt for B2B-produkter og -løsninger

Kontakt: Drossos Drossos Canon Greece

Telefonnummer: +30 210 7454 651

E-mail: Drossos.Drossos@canon.gr


PR-kontakt for Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Drossos Drossos Canon Greece

Telefonnummer: +30 210 7454 651

E-mail: Drossos.Drossos@canon.gr

Canon Ungarn

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

PR-kontakt

Kontakt: Viktória Oláh

E-mail: olah.viktoria@canon.hu

Canon Ireland

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

E-mail: canonpressoffice@cuk.canon.co.uk

Telefon: 01737 220 000 (bed om at tale med en medarbejder fra PR-teamet)

Canon Italien

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

PR-kontakt for corporate, samt B2B- og Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Comunicazione & Immagine

Telefon: +39 02 4548 1680

E-mail: info@comunicazione-immagine.it

Canon Holland

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Marieke van der Made

Telefon: +31 (0)73 - 68 15 232

E-mail: M.van.der.Made@canon.nl


PR-kontakt for B2B-produkter og -løsninger

Kontakt: Marieke van der Made

Telefon: +31 (0)73 - 68 15 232

E-mail: m.van.der.made@canon.nl


PR-kontakt for Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Judith Snel

Telefon: +31 (0)20 714 9210

E-mail: J.Snel@canon.nl

Canon Norge

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Siw Holmgren

Telefon: +47 934 66 355

E-mail: siw.holmgren@canon.no


PR-kontakt for B2B-produkter og -løsninger

Kontakt: Siw Holmgren

Telefon: +47 934 66 355

E-mail: siw.holmgren@canon.no


PR-kontakt for Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Siw Holmgren

Telefon: +47 934 66 355

E-mail: siw.holmgren@canon.no

Canon Polen

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Joanna Stankiewicz

Telefon: +48 22 430 60 91

E-mail: joanna.stankiewicz@canon.pl


PR-kontakt for B2B-produkter og -løsninger

Kontakt: Katarzyna Kluza

E-mail: katarzyna.kluza@canon.pl


PR-kontakt for Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Joanna Stankiewicz

Telefon: + 48 22 430 60 91

E-mail: joanna.stankiewicz@canon.pl

Canon Portugal

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Ana Cristina

Telefon: +351 21 470 4037

E-mail: ana.cristina@canon.pt


PR-kontakt for B2B-produkter og -løsninger

Kontakt: Ana Cristina

Telefon: +351 21 470 4037

E-mail: ana.cristina@canon.pt


PR-kontakt for Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Goreti Pedrosa

Telefon: +351 214 704 000

E-mail: goreti.pedrosa@canon.pt

Canon Rumænien

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Dana Pelin

Telefon: 0040.21.300.54.03

E-mail: dana.pelin@canon.ro


PR-kontakt for B2B-produkter og -løsninger

Kontakt: Dana Pelin

Telefon: 0040.21.300.54.03

E-mail: dana.pelin@canon.ro


PR-kontakt for Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Dana Pelin

Telefon: 0040.21.300.54.03

E-mail: dana.pelin@canon.ro

Canon Rusland

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

PR-kontakt for corporate, samt B2B- og Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Elmira Alieva

Telefon: +7 495 2585600

E-mail: elmira.alieva@canon.ru

Canon Slovakiet

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Tomáš Feč

Telefon: +421 248 228 716

E-mail: tomas.fec@canon.sk


PR-kontakt for B2B-produkter og -løsninger

Kontakt: Tomáš Feč

Telefon: +421 248 228 716

E-mail: tomas.fec@canon.sk


PR-kontakt for Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Tomáš Feč

Telefon: +421 248 228 716

E-mail: tomas.fec@canon.sk

Canon Sydafrika

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

PR-kontakt for corporate, samt B2B- og Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Dana Eitzen

Telefon: + 27 12 675 4900

E-mail: pr@canon.co.za

Canon Spanien

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Elena Martel

Telefon: +34 915 384 563

E-mail: e_martel@canon.es


PR-kontakt for B2B-produkter og -løsninger

Kontakt: Elena Martel

Telefon: +34 915 384 563

E-mail: e_martel@canon.es


PR-kontakt for Consumer-produkter og -løsninger

Kontakt: Magadalena Moya

Telefon: +34 915 384 626

E-mail: M_moya@canon.es

Canon Sverige

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Generel pressekontakt:

Kontaktperson: Linn Kryss

Telefon: +46 739788510

E-mail:linn.kryss@canon.se


PR B2B-Kontakt: Åsa Törnquist

Telefon: +46 73 988 64 35

E-mail: asa.tornquist@canon.se

Canon Schweiz

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Alex Hirzel

Telefon: +41 (0)76 313 39 09

E-mail: presse@canon.ch


B2B PR

Kontakt: Alex Hirzel

Telefon: +41 (0)76 313 39 09

E-mail: presse@canon.ch


B2C PR

Kontakt: Fabienne Braunschweiler

Telefon: +41 (0)76 333 04 04

E-mail: presse@canon.ch

Canon Tyrkiet

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:

Corporate PR-kontakt

Kontakt: Beyza Carkaci

Telefon: +90 216 5716830

E-mail: beyza.carkaci@canon.com.tr

Canon UK

Ved mediehenvendelser bedes du kontakte:


E-mail: canonpressoffice@cuk.canon.co.uk

Telefon: 01737 220 000 (bed om at tale med en medarbejder fra PR-teamet)


Du vil måske også være interesseret i